גגות אסבסט

אל תפספסו את המחירים שלנו! 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מוצרי אסבסט היו נפוצים החל מאמצע המאה הקודמת והשימוש הגיע לשיאו בשנות השבעים. בשנות השמונים התחילו להבין כי לאבק האסבסט יכולות להיות השלכות חמורות על הבריאות. החומר פריך ויכול להתפורר. כאשר הדבר קורה משתחררים לאוויר סיבים בגודל של מיקרונים בודדים ואלו חודרים בקלות לריאות בעת הנשימה, כל זאת מבלי שניתן יהיה להבחין בהם.

בשנת 2011 יצא חוק האסבסט שקובע כי אין להשתמש יותר בחומר. בנוסף, יש לתחזק בקפידה את החומר במקומות שהוא נמצא ולפעול לפינוי שלו באופן מסודר. בגגות רבים אפשר עדיין למצוא אסבסט, כחלק מהגג או בכולו ופינוי שלו יתבצע רק באופן שמגן על מבצעי העבודה והסביבה.

אסבסט משולב בצמנט

חומר נוסף שנמצא בשימוש נרחב הוא אסבסט צמנט והוא מכיל עד 10% אסבסט. שילוב זה אינו מסוכן, כל עוד החומר בשלמותו ולכן אין חובה לפנות אותו. עם זאת, אין לבצע עבודות של קידוח וניסור שיכולות להתבצע בשל סיבות שונות אך עלולות להיות מזיקות מאד, הן למבצעי העבודה והן לסביבה. ברגע שחומר זה מתפורר הוא עשוי להיות מזיק מאד.

כדי למנוע נזק במוצרים וגגות אשר יש בהם מן החומר המשולב, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמכירים את אופן הטיפול ולבצע עבודת צביעה אשר "תסגור" את המבנה. אין לבצע עבודות מקדימות כמו שיוף לפני צביעה. במידה והמבנה אינו שלם יש לטפל בו בהקדם.

עבודה תחת גגות אסבסט

לוחות האסבסט היו נפוצים בעיקר במבנים תעשייתיים ולכן מקומות אלו עשויים להוות סיכון לעובדים. באופן כללי, כאשר האסבסט שלם הוא אינו מסוכן ולכן אין כל מניעה לעבודה או לפעול תחת גג אסבסט. הבעיה מתחילה כאשר החומר אינו שלם או מתפורר ואי אפשר לזהות את האבק שלו. ברגע שישנם לוחות שבורים או מתפרקים, יש להחליפם ועבודה זו תתבצע רק על ידי קבלן מורשה שקיבל אישור מהמשרד להגנת הסביבה.

במקרה של גגות אסבסט שלמים, יש לטפל בהם בצורה מקצועית ולצבוע אותם בצבע מיועד שגם יחזק אותם וימנע את ההתפרקות ושחרור האבק. במידה והגגות לא נפגעו, אפשר להמשיך לעבוד במקום באופן רגיל, אך יש לפקח על המצב ולבדוק כי מקום העבודה הוא מקום מוגן ובריא לעובדים.

פירוק גג אסבסט עם אנשי מקצוע

פירוק ופינוי של גגות אסבסט יתבצעו רק על ידי אנשי מקצוע שאושרו לעסוק בתחום. הפירוק יתבצע במשנה זהירות ותוך שימוש באמצעי הגנה. אין לשבור את הלוחות או לנסר אותם ויש לפרוס על הרצפה או המשטח שתחת הגג יריעות פוליאתילן שיקלטו את כל שאריות החומר שעלול ליפול, לרבות חלקים נראים ושאינם נראים לעין.

במהלך הפירוק יש להימנע ככל הניתן מהפעלת כוח ושימוש בכלים חשמליים שאין בהם צורך. הדרך הבטוחה ביותר לפנות את הלוחות הוא לשחרר את הברגים ולהסיר כל לוח בזהירות לתוך ניילון. חשוב מאד לעטוף את החומר בשתי שכבות, לאטום אותו, להעמיס בזהירות על משאית הפינוי ולפנותו אך ורק למקום המיועד לכך.

לפנות לחברה מקצועית

לאחר קריאת המאמר בוודאי ברור לך כי עבודה על גגות אסבסט, לרבות עבודת תחזוקה ופינוי, צריכה להתבצע רק על ידי אנשים שהוכשרו וקיבלו אישור לעסוק בכך. מבחינתך, חשוב לבדוק את הרקע של החברה ולהעדיף אנשי מקצוע מנוסים שישמרו עליך, על האנשים בסביבה ויבצעו את הפינוי במשנה זהירות.

המרכז לפינוי אסבסט מבצע עבודות תוך הקפדה על כללי המשרד לאיכות הסביבה ושמירה על העובדים והאנשים שנמצאים בסביבה. זוהי הדרך הנכונה והבטוחה ביותר לעבוד עם החומר ולפנות את הגג.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדנו בכתבה:
חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!