גג אסבסט חוק

תוכן עניינים

במאה הקודמת נבנו מבנים רבים תוך שימוש בחומר בשם אסבסט. החומר הוא שילוב של מספר מינרליים והוא מגלה עמידות בפני אש, מים ותנאי מזג אוויר שונים. היעילות שלו הובילה ליישום במבני תעשייה, חממות וגם במבנים פרטיים. עם זאת, בשנות השמונים של המאה הקודמת נמצא כי אבק החומר עלול להוביל לסרטן.

האסבסט הוא חומר פריך. כשהוא שלם הוא אינו מזיק ואפשר לחיות בסביבתו, אך ברגע שהוא מתחיל להתפורר או להיפגע, יוצאים ממנו חלקיקים בגודל קטנטן (מיקרונים בודדים) ואלו נשאפים לריאות. הבעיה היום עם החומר היא שאי אפשר לדעת מתי הוא שלם ומתי לא. לעתים אפשר לראות כי החומר נפגע אך לא פעם הוא יגרום לנזק בלי שנדע מכך.

תמצית חוק האסבסט

בשנת 2011, לאחר שבמדינות רבות כבר התייחסו לשימוש בחומר, נקבע בישראל חוק האסבסט. החוק אוסר להשתמש באסבסט חדש ולכן לא ניתן ליישם אותו יותר בגגות, לא במבנים פרטיים ולא במבנים תעשייתיים. החוק קובע כי במידה ויש מן החומר במבנה, ישנה אחריות על בעלי המקום לדאוג לתחזוקה נכונה שלו. הגופים האחראיים על יישום החוק הם המשרד להגנת הסביבה והרשות המקומית. נקודה נוספת היא האחריות לפנות את החומר שצריכה להתבצע תוך עשר שנים מיום יציאת החוק.

הרשויות השונות רשאיות לתת קנסות לאלו אשר לא יפעלו על פי החוק ויסכנו את הציבור. חשוב להבין כי השארת גגות המכילים אסבסט ללא כל טיפול עשויה להוביל לאבק שבסופו של דבר יגרום למחלות. הציבור לא יכול לזהות את נוכחות אבק האסבסט באוויר ולכן גם לא יידע להגן על עצמו.

גג אסבסט חוק

כאשר אנו מסתכלים על חוק האסבסט אנו יכולים להבין כי הדבר תקף לכל מקום שיש בו לוחות ובכלל זה גגות וחלקים אחרים של המבנה. החומר עצמו לא עושה הבחנה בין אם הוא משמש למבנה תעשייתי, פרטי או ציבורי, הוא עלול להזיק בכל מקום. הנזק בא לידי ביטוי גם כאשר הגג בולט וגם כאשר אנו חושבים שהוא מוסתר ולא נגיש וזאת כיוון שחלקיקי האבק שלו קטנטנים ויכולים להתפזר באוויר בלי שנבחין בכך.

יש להתייחס אל גג אסבסט חוק כאל דבר שבא להגן על הסביבה ועל האנשים שחיים בה. במידה ובאחריותך מבנה תעשייתי עליך לשמור על העובדים שלך ולדאוג לפינוי ראוי של הגג כשהעובדים לא נמצאים במקום. אם מדובר על ביתך הפרטי, מומלץ לבחון עם מומחים בתחום כיצד להפוך אותו לבריא ומוגן עבורך.

להתייעץ עם מומחים בתחום

בכל הנוגע לטיפול בחומר ופינוי שלו עדיף תמיד להתייעץ עם מומחים. בשום אופן אין לחתוך, לשייף ולקדוח בלוחות. אין לפנות אותם ללא כיסוי מתאים ובוודאי שלא לפחי האשפה הרגילים. במידה ויש לך גג בגודל של 50 מ"ר ומעלה, יהיה עליך לקבל מראש אישור לפנות אותו.

רק חברה אשר מתמחה בתחום תוכל לעזור לך במקצועיות. היא תוכל לתכנן את עבודת הפינוי כשהיא תבחן את האתגרים, המצב הנוכחי של הגג ושל המקום. היא תפרק את הגג ביעילות ובמינימום פגיעה בחומר ולכן תוביל לכך שלא יהיו שאריות של אבק. לבסוף הפינוי יתבצע כשכל חלק ייעטף בהתאם לתקנות ועל ידי משאית למקום המיועד לכך.

המרכז לפינוי אסבסט

טיפול בגג אסבסט חייב להתבצע על פי החוק ובאמצעי הזהירות הנחוצים לכך. פינוי נכון יאפשר לך ליהנות ממבנה בטוח ולהימנע מיצירת נזקים לסביבה. המרכז לפינוי אסבסט ישמח לעמוד לרשותך, לתכנן ולפנות את הגג הנוכחי במינימום פגיעה מבחינתך.

ליעוץ ראשוני חינם, השאירו פרטים

גג אסבסט חוק

עיצוב כחלק מעיצוב פנים

  עצם הרעיון של התייחסות לנושא העיצוב כחלק מתוך מהלך של עיצוב פנים, עשוי להיראות למרביתנו כרעיון מוזר. הרי ברור שעיצוב הוא חלק מפרויקט עיצוב

קרא עוד »
חוק פינוי אסבסט

חוק פינוי אסבסט

חוק פינוי אסבסט חומר האסבסט מוכר לכולם כחומר מסוכן לבריאות, ולכן קיימת מודעות גבוהה יותר להשלכות הבריאותיות שיש למבנים שהגג או אף הקירות בהם עשויים

קרא עוד »
מחיר פינוי אסבסט

מחיר פינוי אסבסט

מחיר פינוי אסבסט חומר האסבסט שימש מאות שנים את העובדים בתחום הבנייה, זאת הודות לתכונותיו הגבוהות בבידוד תרמי ואקוסטי. כיוון שהאסבסט הוא חומר מינרלי גבישי,

קרא עוד »
פינוי גג אסבסט מחיר למטר

פינוי גג אסבסט מחיר למטר

פינוי גג אסבסט מחיר למטר המשרד להגנת הסביבה מזהיר בפני הסכנות הטמונות בחומר האסבסט, כיוון שמדובר על חומר העשוי ליצור אבק מזהם ומסוכן לבריאות. על

קרא עוד »

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ ראשוני חינם!

אנחנו בבית פלוס עוסקים לאורך כל ימות השבוע בפינוי אסבסט, בשבילנו הלקוחות הם לפני הכל לכן חשוב לנו להעניק את השירות הטוב ביותר. פינוי אסבסט הוא עסק רציני ומדובר בבריאות של כולנו, אז קדימה מלאו את הפרטים ובואו נתחיל בעבודה!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו