פינוי גג אסבסט מחיר למטר

תוכן עניינים

פינוי גג אסבסט מחיר למטר

המשרד להגנת הסביבה מזהיר בפני הסכנות הטמונות בחומר האסבסט, כיוון שמדובר על חומר העשוי ליצור אבק מזהם ומסוכן לבריאות. על מנת לצמצם את הסכנות הקיימות בו, נחקק חוק פינוי אסבסט בשנת 2011 המגדיר תקנות מוסדרות בנוגע לטיפול בחלקי ומשטחי אסבסט, וכן טיפול בטיחותי בפסולת אסבסט המיועדת לסילוק ממבנים שונים. עבודת הפינוי מתבצעת על ידי קבלנים מורשים לאסבסט, ולכן ניתן לומר כי פינוי גג אסבסט מחיר למטר משתנה בהתאם להצעת המחיר של כל בעל מקצוע העוסק בתחום. 

פינוי גג אסבסט מחיר למטר

אסבסט – ממה הוא עשוי?

אסבסט הוא חומר מסוג מינרל גבישי בעל סיבים דקים וצפופים הנפרדים אחד מהשני. נמצא כי מינרל האסבסט מפתח עמידות גבוהה בפני מגוון גורמים סביבתיים כמו טמפרטורות גבוהות, שחיקה, חשיפה לכימיקלים חזקים, הפעלת לחץ מכני ועוד. כתוצאה מתכונות אלו חומר האסבסט שימש למגוון מטרות וצרכים שונים, כאשר גם מחירו הנמוך הביא אותו לשימוש נרחב ונפוץ בעיקר בענף הבנייה והתעשייה.

למה חומר האסבסט שימש בעבר?

כיוון שמדובר על חומר עמיד וחזק במיוחד, חומר האסבסט שימש בעבר לצרכים שונים כמו הקניית בידוד תרמי או אקוסטי למבנים, רכבים צבאיים, ציוד צבאי ותעשייתי ועוד. ניתן היה למצוא את החומר הזה גם במצרים לשימוש ביתי החשופים אל טמפרטורות גבוהות במיוחד כמו תנורי נפט, כיריים גז, פלטות חשמליות ואף פריטי טקסטיל כמו שמיכות או כפפות החסינות בפני חום ואש.

החומר הגולמי של האסבסט הוא מינרל, ולכן כדי ליישם אותו בבנייה היה צורך לערבבו עם חומר צמנטי כמו מלט לדוגמה, וכך ליצור לוחות או משטחים גדולים שאפשרו להניחם על גבי גגות או קירות מבנה לצורך יצירת בידוד איכותי. עבור שימושים אחרים חומר האסבסט שולב באחוז נמוך יחסית במצבו הגולמי, ולכן הוא נחשב כסוג של אסבסט פריך.

מדוע חומר האסבסט נחשב לחומר מסוכן לבריאות?

על פי מחקרים שונים שבוצעו בעבר, נמצא כי הגורם המרכזי להתפתחות מחלות ריאות קשות הינו חומר האסבסט אליו אנשים היו חשופים. הסכנה באסבסט מצויה למעשה בסיבים המיקרוסקופיים שלו, כיוון שהם עשויים מינרל גבישי עמיד המצליח לחדור אל מערכת הנשימה ולחולל נזקים בריאותיים בריאות כמו גרימת הצטלקויות, וכן התפתחות של מחלות סרטניות קשות ובלתי הפיכות.

מה החוק אומר בנוגע לשימוש באסבסט?

משום שהסכנה באסבסט קיימת בסיבים ממנו הוא עשוי, השתחררותם והתפזרותם באוויר מהווה את הסכנה הבריאותית. מהסיבה הזו החוק מגדיר את חומר האסבסט כאבק מזהם ומסוכן, וכיום קיים איסור גורף לייצור, ייבוא ומסחר בחומר ומוצרים המכילים אסבסט. כיוון שבעבר האסבסט שימש למגוון שימושים בענף הבנייה, החוק אוסר שימושים חדשים באסבסט וקובע הנחיות בנוגע לטיפול ותחזוקה באסבסט קיים.

האם התקנות מחייבות להסיר כל משטח אסבסט ממבנים?

כאמור, חוק פינוי אסבסט אינו מחייב לסלק משטחי ולוחות אסבסט שהיו קיימים לפני חקיקת החוק, אלא מתייחס אל יישום ושימוש במוצרי אסבסט חדשים. תקנות אלו נוגעות אל מוצרי אסבסט הנמצאים בשימוש פרטי, ואילו עבור מבנים ציבוריים ותעשייתיים קיימת תקנה המחייבת לפנות משטחי וחלקי אסבסט מהמבנים עד לשנת 2021, ולהחליפם בחומרים חדשים שאינם מסכנים את הסביבה.

מתי יש צורך לפנות אסבסט?

פינוי אסבסט נדרש כיום רק עבור מבנים ציבוריים המאכלסים ציבור גדול יחסית, ואילו עבור מבנים פרטיים הנמצאים בבעלות פרטית ישנן הנחיות המחייבות תחזוקה שוטפת ובטיחותית של משטחי אסבסט קיימים, זאת כדי למנוע יצירת אבק אסבסט ופגיעה בסביבה. במקרה ומתגלים חלקי אסבסט פגועים או בלויים, קיימת חובה לפנות באופן מידי באמצעות קבלן מורשה לפינוי אסבסט.

כיצד תהליך הפינוי מתבצע?

בכל מקרה בו עולה הצורך לפנות חלקי ומשטחי אסבסט, יש להיעזר בחברה קבלנית המתמחה בתחום. כיוון שמדובר על חומר מסוכן לבריאות ולסביבה, רק קבלנים מורשים מטעם המשרד להגנת הסביבה רשאים לבצע את עבודת הפינוי, כאשר הם נעזרים בציוד מיגון מתאים וכלי עבודה ייעודיים לכך. תהליך הפינוי נעשה באופן זהיר ובטיחותי כדי למנוע פגיעה בלוחות האסבסט, וכך שחרור של הסיבים לאוויר ויצירת אבק מזהם.

לאחר הסרת לוחות האסבסט מהמבנה עליו הם נמצאים, קבלן האסבסט אורז אותם בתוך אריזות פלסטיק קשיחות בעלות דופן כפולה. את האריזות האלו יש לסמן באופן בולט עם שלטי אזהרה על הימצאות אסבסט, ושינוען אל אתרי הטמנה מורשים בהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה.

פינוי גג אסבסט מחיר למטר

כמו כל עבודה קבלנית, גם פינוי גג אסבסט מחיר למטר איננו תחום בעלות קבועה ומשתנה בהתאם למגוון פרמטרים כמו גודל משטחי האסבסט המיועדים לפינוי, מורכבות עבודת הפינוי הנדרשת, מיקום לוחות האסבסט וגורמים נוספים. ניתן לומר באופן כללי כי עלות עבודת הפינוי מתחילה מ-500 ₪ למטר, ועשויה להגיע לעלויות גבוהות מכך בהתאם לסוג העבודה הדרושה. 

יש לקחת בחשבון כי מחירי הפינוי של גגות אסבסט כוללים בדרך כלל רק את עבודת הפינוי, כך שבמקרה של פינוי גג אסבסט לצורך החלפתו בגג חדש יהיה מדובר בעלות שונה אותה יש לוודא מול הקבלן המבצע.

ליעוץ ראשוני חינם, השאירו פרטים

פינוי גג אסבסט מחיר למטר

קישורים לקידום אתר בגוגל

קישורים הם אחד מהקריטריונים הכי חשובים בתהליך של קידום אתר בגוגל. קישורים הם חלק ממנגנון שבעזרתם מנוע החיפוש גוגל מקדם את האתרים שקיימים ברשת האינטרנט.

קרא עוד »

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ ראשוני חינם!

אנחנו בבית פלוס עוסקים לאורך כל ימות השבוע בפינוי אסבסט, בשבילנו הלקוחות הם לפני הכל לכן חשוב לנו להעניק את השירות הטוב ביותר. פינוי אסבסט הוא עסק רציני ומדובר בבריאות של כולנו, אז קדימה מלאו את הפרטים ובואו נתחיל בעבודה!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו