פירוק גגות אסבסט – שלב אחר שלב

תוכן עניינים

מבנים אשר מכילים גגות אסבסט עלולים להיות מסוכנים. חשיפה לאבק של החומר עלולה להוביל להתפתחות של מחלות שונות ובהן סרטן ריאות, בית החזה והפרעות נשימה. פירוק הגג יתבצע רק על ידי גורם מורשה ועל פי התקנות שנקבעו לאחר יציאת חוק האסבסט. במהלך הפירוק יש להזהיר את האנשים במקום מהמפגע ולהציב שלטים שיסבירו את מהות המפגע ויעודדו אנשים להתרחק מהמקום.

פירוק גגות אסבסט

מדוע חשוב לפרק את גג האסבסט?

על פי החוק יש לפנות את כל האסבסט שעוד קיים. כיוון שהחומר פריך הוא עלול בכל רגע לפזר אבק והאבק מסוכן לבריאות. גג אסבסט יכול להיות תקין, כרגע, אך אין לדעת מה יעבור עליו בעתיד ובאיזה שלב הוא יתחיל להתפורר ולהיות מסוכן. לכן אם יש ברשותך מבנה ובו אסבסט, עליך לפעול לפירוקו והוצאתו בצורה בטוחה, יעילה וחוקית.

שלבים בתהליך פירוק גגות אסבסט

את עבודת הפירוק יבצעו אנשי מקצוע המתמחים בתחום שרשאים לבצע את העבודה ולעסוק בחומר. המטרה היא לבצע את העבודה במהירות כדי למנוע אי נוחות ואת הפוטנציאל להיווצרות אבק. עם זאת המהירות לא יכולה לבוא על חשבון היעילות ולכן חשוב לעבור על כל השלבים של העבודה.

שלב ראשון – תכנון

הדרך הטובה ביותר לבצע עבודה יעילה היא לתכנן אותה מראש. רק לאחר שהצוות או האחראי יראו את המצב של הגג והמבנה שלו אפשר יהיה לקבל החלטה כיצד לפרק אותו. גובה הגג, השיפוע שלו ואיכות המבנה כולו יוכלו להשפיע על הגישה למקום ועל העבודה. אין זה נכון להתחיל לפרק את הגג לפני שברור במה מדובר.

שלב שני – הכנת השטח

יש להכין את השטח ולדאוג לכסות את הרצפה. בתהליך פירוק גגות אסבסט יכולות להיות שאריות של חומר. אם הן יפלו לרצפה הן מהר מאד יתעופפו באוויר ואנשים שיעברו במקום לאחר סיום העבודה יהיו חשופים למפגעים שהחומר עלול ליצור.

שלב שלישי – פירוק הגג

את הגג יש לפרק בדרך הזהירה ביותר ובמינימום נגיעות. לרוב הגג יהיה מחובר בברגים אל המבנה ויש לשחרר אותם ולהוציא משטח אחר משטח. יש להימנע מחיתוך של המשטחים (ולשם כך חשוב לעבור את שלב התכנון ולדעת למה לצפות) והשלכתם.

שלב רביעי – כיסוי ופינוי מהאזור

כל משטח אשר יורד מהגג צריך להיות מכוסה בשתי שכבות של ניילון המיועד לכך. יש לאטום כל שכבה בנפרד ולמנוע מצב שבו חומר או שאריות של חומר יצאו החוצה. לאחר סיום כל העבודה יש לאסוף בזהירות רבה את הניילון שעל הרצפה, לאטום אותו ולפנות אל כל האסבסט מהאזור.

שלב חמישי – השלכה למתקן המיועד לכך

אין להשליך אסבסט לפחי האשפה, לא הפרטיים ולא התעשייתיים. יש לתאם את העבודה מול המשרד לאיכות הסביבה ולברר היכן מותר להשליך את החומר. יש להקפיד לשנע את השאריות ברכב המיועד לכך ובשום אופן לא ברכב פרטי (גם לא שאריות קטנות).

לפנות למומחים בתחום פירוק גגות אסבסט

ככל שחולפות השנים בהן האסבסט נמצא במקומו, כך עולה הסכנה שבו. הוא נוטה להתפורר ככל שהוא ישן יותר ומעבר לכך, אי אפשר להעריך את מידת החשיפה של אנשים לאבק שהוא מפיץ. ברגע שיש לך מבנה שיש בו גג אסבסט, עליך לפעול מוקדם ככל הניתן כדי לפנות אותו בשלבים שצוינו. לשם כך יהיה עליך לפנות לחברה מקצועית ומנוסה.

המרכז לפינוי אסבסט מעמיד לרשותך ידע, ניסיון רב ואנשי מקצוע שיפעלו במשנה זהירות וידאגו לפרק את הגג בכפוף לתקנות ותוך שמירה עליך ועל הסביבה.

ליעוץ ראשוני חינם, השאירו פרטים

פיגום אלומיניום

    באופן כללי, המשמעות של פיגום היא מסנה ארעי, שנועד לתמוך בעובד, תוך כדי עבודתו על תיקון או שינוי בנראות חיצונית, כמו גם בנראות

קרא עוד »

עיצוב כחלק מעיצוב פנים

  עצם הרעיון של התייחסות לנושא העיצוב כחלק מתוך מהלך של עיצוב פנים, עשוי להיראות למרביתנו כרעיון מוזר. הרי ברור שעיצוב הוא חלק מפרויקט עיצוב

קרא עוד »
חוק פינוי אסבסט

חוק פינוי אסבסט

חוק פינוי אסבסט חומר האסבסט מוכר לכולם כחומר מסוכן לבריאות, ולכן קיימת מודעות גבוהה יותר להשלכות הבריאותיות שיש למבנים שהגג או אף הקירות בהם עשויים

קרא עוד »

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ ראשוני חינם!

אנחנו בבית פלוס עוסקים לאורך כל ימות השבוע בפינוי אסבסט, בשבילנו הלקוחות הם לפני הכל לכן חשוב לנו להעניק את השירות הטוב ביותר. פינוי אסבסט הוא עסק רציני ומדובר בבריאות של כולנו, אז קדימה מלאו את הפרטים ובואו נתחיל בעבודה!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו