5 נקודות על החלפת גג אסבסט

אל תפספסו את המחירים שלנו! 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

האסבסט הוא חומר נפוץ בגגות של בתים פרטיים, מבני תעשייה ואף חממות. בעבר, לפני שידעו על הנזקים שלו, הוא נחשב לידידותי מבחינת השימוש בו. העמידות שלו בפני אש, חום וקור, גרמו לפופולאריות שלו לעלות, אך ברגע שנודע כי האבק שלו עלול להיות מסוכן, השימוש בו פחת והיום אין להשתמש בו יותר. הפינוי של האסבסט צריך להתבצע בהקדם ורק למקומות המיועדים לכך. זוהי הדרך הטובה ביותר לשמור על האנשים המתגוררים או עובדים במקום.

חשיבות החלפת גג אסבסט

לא תמיד חובה להחליף את הגג. לעתים הלוחות עדיין במצב תקין וכל שיש לעשות הוא לצבוע אותם. במקרה זה יש להרטיב את הלוחות ואין לשייף אותם לפני הטיפול בהם. פתרון הצביעה יכול להתאים למי שאינו רוצה להיכנס לעבודה משמעותית, אך חשוב להבין כי מדובר במענה זמני ובסופו של דבר יהיה צורך לפנות את הגג ולהחליפו.

החלפת גג אסבסט ופינוי החומר הוא הדרך היחידה להבטיח שלא יהיו סיבי אבק שלו ולהפחית את הסכנות של החומר. היום ברור כי אבק אסבסט יכול להעלות את הסיכוי להתפתחות מחלות נשימתיות וסרטן ולכן הדרך הבטוחה ביותר לטפל בו היא לפנות את החומר ולהחליפו בחדש ובטוח יותר.

הזמן המתאים להחליף את הגג

במידה וישנם לוחות שבורים או סדוקים, חובה להזמין במהרה בעל מקצוע שיפנה את הגג ויחליפו בחומר ידידותי. אם הגג אינו סדוק ונראה שהוא שלם, אפשר לבדוק אם ישנו אבק במקום על ידי מכשיר המיועד לכך ולקבל החלטה אם לצבוע אותו או לפנות אותו כאשר יש לזכור כי בסופו של דבר יהיה צורך לפנות את כל האסבסט בכל מקרה.

יש לציין כי בזמן הפירוק יש להימנע מהסתובבות של אנשים לא מורשים במקום. לכן, יש לדאוג לכך שבזמן העבודה לא יהיו נוכחיים במקום אנשים ובוודאי שלא ילדים ואנשים עם מחלות רקע. יש לתזמן את העבודה כך שאפשר יהיה לפנות את האזור.

תקנות פירוק ופינוי אסבסט

חשוב מאד לבצע את העבודה על פי התקנות לעבודה עם אסבסט. מסיבה זו לא כל אחד יכול לבצע את העבודה ונדרשת מיומנות ואישורים לכך. היום ישנם קבלנים אשר יכול להיות שיציעו את עבודת הפירוק, אך אם הם לא מנוסים ולא מבינים את תהליך העבודה, יש לפנות לאלו שכן.

העבודה תתבצע תוך שמירה אישית ולשם כך שימוש בכפפות, מסכה ומשקפיים מתאימות. יש לשטוף את האסבסט למניעת היווצרות אבק, להימנע מחיתוך או שבירה שלו ולפנות אותו בזהירות.

החלפת הגג

ההחלפה של הגג תתבצע בסיום העבודה ולאחר שברור כי השטח נקי. ניתן להחליף את המשטחים בכל משטח שיימצא מתאים ויענה על הדרישות שלך ושל המקום. היום ישנם פתרונות מגוונים ואין פתרון אחד שמתאים לכולם אלא כדאי להתייעץ מראש ולבחור את החומר החדש שישמש במקום.

החלפת גג אסבסט תתבצע על ידי אנשי מקצוע המתמחים בתחום וברצף. המטרה היא לבצע עבודה יעילה ובזמן קצר כך שאפשר יהיה לחזור לשגרה במהרה. לרוב, הפינוי יתבצע באזורים שאנשים גרים או עובדים בהם (כלומר אזורים שהם פעילים) ולכן ישנה משמעות רבה לביצוע עבודה יעילה, לתכנון המקדים ולעבודה רציפה ככל האפשר.

פניה למומחים בתחום

יש להעדיף פניה למומחים בתחום האסבסט וזאת למרות שיהיו אנשי מקצוע שיציגו עצמם כמבינים מעט בתחום. את הפירוק של הלוחות והפינוי שלהם יש לבצע בכפוף לתקנות ורק אלו שעברו הכשרה לעסוק בכך יוכלו להבטיח לך מבנה בטוח למגורים ולעבודה. המרכז לפינוי אסבסט מזמין אותך ליצור קשר, לשמוע יותר על העבודה ולהגן על עצמך ועל הסובבים אותך.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדנו בכתבה:
חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!