שאלות נפוצות על פירוק אסבסט

תוכן עניינים

חשיפה לאסבסט עלולה להגביר את הסיכון למחלות ובהן סרטן הריאות. הלוחות שימשו במאה הקודמת במגוון מבנים והם היו פופולאריים תודות לנוחות העבודה איתם לצד עמידותם לחום ואש. לאחר עשורים של שימוש הבינו בעולם וכך גם בישראל כי הפריכות של החומר עשויה לגרום להתפוררות שלו, ליציאת אבק וכי אותו אבק יכול להיות מסוכן מאד.

למנוע סכנות מיותרות באזור

פירוק אסבסט מיועד להפחית את הסיכונים שנובעים מהחומר. במידה והלוחות הקיימים כבר שבורים או שחוקים, הם כבר מהווים סכנה ויתכן כי אבק של החומר נמצא באוויר. יש לפנות את החומר במצב זה בהקדם האפשרי, אך בדרך הבטוחה ואף פעם לא לפחי האשפה. במידה ולוחות נראים שלמים, חשוב להבין כי לא בטוח שזה יהיה המצב בעתיד. הלוחות יכולים להישחק ולהתיישן גם אם לא באים איתם במגע ואז הם ישחררו אבק שלא ניתן יהיה להבחין בו.

השאלות שיכול להיות שיהיו לך על פירוק אסבסט

אם יש במבנה שלך אסבסט, יכול להיות שיהיו לך שאלות שנוגעות לאופן הפירוק והפינוי שלו מהאזור. כאן ריכזנו את השאלות הנפוצות כך שיהיה לך קל יותר לקבל החלטות על אופן הטיפול במפגע.

מי יכול לבצע פירוק של האסבסט?

פירוק של הלוחות יתבצע רק על ידי אנשי מקצוע שקיבלו אישור לעסוק בתחום. במידה ויש לך לוח יחיד לפנות, יש לבצע את הפירוק בזהירות, בהגנה על עצמך (לרבות מסכה ומשקפיים), בלי להשתמש בכלים חשמליים ובהתאם להוראות. במידה ויש צורך לפרק לוחות רבים במרחב גדול יש לקבל על כך אישור מקדים מהמשרד לאיכות הסביבה או האחראיים ברשות המקומית.

לאן נפנה את הלוחות?

בין אם יש לך לוח יחיד ובין אם חומר רב, יש לפנות אותם למקום המיועד לכך. ניתן להתייעץ עם המשרד לאיכות הסביבה או הרשות המקומית ולבדוק היכן מותר להשליך את החומר. יש לדעת כי גם לאחר שברור לך מקום הפינוי, יש לדאוג שכל לוח יהיה מכוסה בשתי שכבות ומוגן כך שלא ישחרר אבק בשום שלב של העבודה. כמובן, אנשים מקצועיים שיבצעו את העבודה יעשו את כל התהליך, לרבות הפירוק והפינוי, בהתאם לתקנות.

האם ישנם כללים שיש לשים לב אליהם בעבודה?

מתוך חוק האסבסט נקבעו תקנות אשר קובעות כיצד לעסוק בכל הנוגע לפירוק ופינוי של הלוחות. יש להימנע מחיתוך ושבירה של החומר. אין לשייף אותו בשום אופן, יש לעסוק בו תוך הגנה עצמית ושל הסביבה. חשוב לפרוס ניילון במקום כדי ששאריות שכן יפלו על הרצפה (כאלו שלא ניתן לראות) יפונו. כמו כן, יש לדאוג שהלוחות יועברו ברכב מתאים ולמקום המיועד לכך.

האם אפשר להמשיך בפעילות רגילה בזמן פירוק האסבסט?

בזמן שמתבצעת עבודת הפירוק אין לשהות במקום. לכן, מפעלים, בעלי חממות ואחראיים במקומות ציבוריים צריכים למנוע קרבה של אנשים שאינם אנשי המקצוע שאחראיים על הפירוק. בנוסף יש לשים שלט במקום שמצביע על הסכנה וירחיק אנשים מהתקרבות למקום בזמן העבודה. לאחר סיום הפירוק, פינוי החומר וניקיון של האזור בצורה בטוחה, אפשר לחזור לשגרת החיים, רק שזו תהיה בריאה יותר.

לפנות למומחים בתחום

פינוי אסבסט צריך להתבצע על ידי מומחים בתחום. כל עוד ישנם לוחות במקום, ישנה סכנה והדרך היחידה להפחית אותה היא לסלק את החומר ולפרק אותו בצורה הבטוחה וכשבמקום נמצאים רק אנשי המקצוע הנדרשים לכך. המרכז לפינוי אסבסט מעמיד לרשותך אנשי מקצוע מנוסים שקיבלו אישור לעסוק בתחום ויבצעו את עבודת הפירוק והפינוי במהירות ובזהירות רבה.

ליעוץ ראשוני חינם, השאירו פרטים

פירוק אסבסט
אתרי פינוי אסבסט

אתרי פינוי אסבסט

אתרי פינוי אסבסט אם הנכם מתגוררים בקרבת מחסן ישן ונטוש שהגג שלו עשוי אסבסט, חשוב שתכירו את הנהלים והסיכונים הקשורים לנושא האסבסט. בעבר היה נהוג

קרא עוד »

סוגי מתכות שונים

  עבור מרביתנו, מקסימום הידע שלנו בעולם המתכות מסתכם בכך שאנחנו מבינים שפריט מסוים עשוי ממתכת. אין לנו מושג מהו סוג המתכת ואין לנו מושג

קרא עוד »

פינוי אסבסט בחריש

כיום מוגדר אסבסט כחומר אסור ליבוא או מסחר, הן כמוצר העומד בפני עצמו והן כרכיב במוצר אחר. יחד עם זאת, עד לפני מספר עשורים, כשעוד

קרא עוד »

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ ראשוני חינם!

אנחנו בבית פלוס עוסקים לאורך כל ימות השבוע בפינוי אסבסט, בשבילנו הלקוחות הם לפני הכל לכן חשוב לנו להעניק את השירות הטוב ביותר. פינוי אסבסט הוא עסק רציני ומדובר בבריאות של כולנו, אז קדימה מלאו את הפרטים ובואו נתחיל בעבודה!